logo-black

تغییر استایل

رنگبندی قالب


حالت قالب


جدا کننده داغ

انتخاب کرده و تغییر را مشاهده کنید!
×

مصاحبه آقای دکتر مهدی اسلام پناه در حاشیه فن بازار کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر اسلام پناه مدیرعامل هلدینگ دانش بنیان لیدکو ضمن بازدید از نمایشگاه فن بازار دانشگاه آزاد در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی ضمن تبریک دهه مبارک فجر به جامعه فناوران و نخبگان علمی، عنوان کردند که با گذشت چهل سال از فجر انقلاب اسلامی، کشور عزیزمان در حوزه های علمی، دانشی و فناوریهای نوین به دستاوردهای مهم قابل توجهی دست یافته است که درسطح جهانی و بین المللی نیز شایان ذکر است. ایشان خاطر نشان کردند که ایران اسلامی از ظرفیت ها، نیرو‌های کارآمد و زیرساخت‌های گسترده در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی برخوردار است، بنابراین باید کمک کنیم فناوری‌ها، محصولات و تجهیزات تولید شده در این حوزه به بازار نزدیک شده و به سمت درآمدزایی و توسعه حرکت کنند. رسالت برگزاری فن‌بازارها در دانشگاه نیز بر این امر تاکید داشته و سعی دارتد تا با ایجاد فضایی برای حمایت از طرح‌ها و محصولاتی که در حوزه فناوری های نوین و اقتصاد دانش‌بنیان در واحد‌های دانشگاهی تولید شده و تا کنون موفق به تجاری‌سازی نشده‌اند، به سرمایه‌گذاران و فعالان این حوزه معرفی شود. هلدینگ دانش بنیان لیدکو باتوجه به رسالت چندین ساله خود در حوزه سرمایه گذاری های دانشی و حمایت از صاحبان ایده و طرح، با صندوق توسعه علوم و فناوریهای نوین لیدکو (فاندکو) و کمپانی های ویژه و تخصصی زیر مجموعه این حوزه (کشت و بافت خاوران و صنایع زیست فناوری کارا) در فن بازار کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشته تا با ارتباط جامعه علمی و دانشگاهی با صنعت و بازار اقتصاد دانش‌بنیان را در عرصه کشاورزی تقویت کند.

ایشان افزودند که برگزاری این سلسله رویدادها (فن بازار) اقدامی بنیادی در راستای طرح بازمهندسی نظام آموزشی، پژوهشی و خدمات فناوری علوم کشاورزی و منابع طبیعی است.

به گزارش روابط عمومی و بین الملل هلدینگ دانش بنیان لیدکو، دکتر طهرانچی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر اسلام پناه در حاشیه فن بازار به توافقات عملیاتی در ارتباط با اینکه " لیداکس شتابدهنده دانشگاه آزاد اسلامی" باشد دست یافتند.