هلدینگ دانش‌بنیان لیدکو

توسعه منابع انسانی

20230620100614_[fpdl.in]_executive-touching-icon-social-network_1232-158_full

توسعه منابع انسانی

در دپارتمان سرمایه انسانی هلدینگ لیدکو، تمام تلاش ها بر آن است که با بهره گیری از سرمایه فکری و دانش فنی پرسنل ، سازمان را به سطحی از توانایی ها برساند که پاسخگوی تمام نیازهای کسب و کار باشد.

فرایند جذب نخبگان، تقویت رابطه مثبت بین کارکنان، آموزش و توسعه بخش های مختلف هلدینگ، پاداش، ایمنی و بهداشت شغلی و رعایت قوانین کار در هلدینگ، از جمله خدماتی است که در این دپارتمان ارائه می گردد.

تامین مالی

20230620124133_[fpdl.in]_front-view-plants-with-coins-stacked-dirt-copy-space_23-2148803944_full

اين واحد ضمن بررسي و مطالعه مداوم در وضع مالي با توجه به فعاليت‌هاي جاري و برنامه‌ريزي آتي و با در نظر گرفتن حداكثر كارايي و با حداقل هزينه، پيشنهادات و گزارشات به مديريت به منظور بهبود فعاليت‌ها ارائه مي‌دهد و علل افزايش و كاهش هزينه‌هاي هلدینگ را نسبت به بودجه مصوب بررسي مي‌نمائيد و همچنين مبالغ مورد لزوم منابع و مصارف را پيش‌بيني مي‌نمائيد.
انجام امور سرمایه گذاری و معاملات
انجام امور سهام
انجام امور مجامع شرکتها
نظارت و پایش عملکرد مالی
انجام ساير امور در حدود وظائف و مسئوليت‌ها

روابط عمومی

20230620125159_[fpdl.in]_network-sketch-megaphone_780608-9701_full (1)

روابط عمومی

واحد دپارتمان روابط عمومی لیدکو با هدف برقراری ارتباط موثر با جامعه دانشگاهیان، نخبگان، اندیشمندان، ایده پردازان و کلیه دانشگاه ها ، پارک های علم و فناوری،شتاب دهنده ها، موسسات و شرکت های مرتبط پایه گذاری شده است.
این واحد با همکاری کلیه دپارتمان های شرکت در تلاش است که گام های موثری در جهت معرفی بیش از پیش مجموعه دانش بنیان لیدکو، جذب ایده های فناورانه وپیشبرد اهداف توسعه ای شرکت های زیر مجموعه لیدکو، در راستای اهداف هلدینگ که همانا خلق ارزش افرینی، برند سازی و تجاری سازی طرح های تحقیقاتی ،در زمینه علوم پیشرفته است بردارد.

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات

واحد فناوری اطلاعات لیدکو با همکاری نخبگان دانشگاه‌های برتر فنی کشور در راستای تسهیل اهداف هلدینگ که همانا ارتقا در عرصه فناوری‌های نوین کشور است در زمینه‌های ذیل به ارائه خدمات می‌پردازد:
تحليل، طراحي و پياده‌سازي نرم‌افزارهاي مورد نياز هلدینگ
پشتیبانی فنی (نرم افزار، سخت افزار، شبكه)
نظارت بر استقرار مديريت فناوري اطلاعات در هلدینگ
ارائه نظرات تخصصی در زمینه طرح‌های فناوری اطلاعات ارائه شده به هلدینگ
نظارت فنی بر قراردادهای فناوری اطلاعات و ارتباطات
اجرا وبكارگيري آخرين يافته هاي فناوري اطلاعات به منظور ارتقاي توانمندي هلدینگ

توسعه امور پروژه و شرکت‎‌ها

توسعه امور پروژه و شرکت‌ها

یکی از اصلی ترین و فعال ترین بخش‌های هلدینگ دانش بنیان گسترش صنعت علوم زیستی (لیدکو)، واحد توسعه شرکت‌ها است. استراتژی واحد توسعه شرکت‌ها پیاده‌سازی فرآیند کنترل و توسعه فعالیت‌های شرکت‌های زیر مجموعه و اتخاذ استراتژی‌های مدیریتی برای حداکثرسازی سود شرکت‌های زیر مجموعه می‌باشد.

این بخش، به سياستگذاري در خصوص برنامه‌هاي اقتصادي، ارزيابي و تحليل اقتصادي طرح‌ها و پروژه‌ها، بررسي عملكرد فني، اقتصادي و تجاري شركت‌های موجود و در حال تاسيس مي‌پردازد. بخشی از وظایف این واحد عبارتند از:

 

 • تهیه و تدوین طرح‌های تجاری اعم از PFS و FS یا BP توسط تیم کارشناسان با همکاری سایر بخش‌ها
 • ايجاد توازن عملياتي در زنجيره ارزش شركت مادر و شرکت‌های زیر مجموعه
 • نظارت بر روند عمليات و بهره‌برداري شركت‌هاي زيرمجموعه پس از افتتاح و راه‌اندازي آن‌ها و کنترل پروژه
 • اعمال نظارت بر روند پيشرفت فيزيكي و هزينه‌اي طرح‌هاي سرمايه‌گذاري و ارايه گزارش‌هاي دوره‌اي به مديریت
 • بررسي، مطالعه و ارزیابی در خصوص مجوزهای مورد نیاز برای راه‌اندازی کسب و کارهای شرکت‌های زیرمجموعه
 • برقراري ارتباط موثر و ايجاد هماهنگي بين اركان شركت در زمينه مسائل مرتبط با اهداف استراتژیک

توسعه طرح‌ها

توسعه طرح‌ها

واحد توسعه طرح‌های لیدکو در واقع هسته‌ی مرکزی و نقطه عطف کاری هلدینگ می‌باشد؛ این واحد به عنوان درگاه ورود فناوری و طرح‌های نوین به هلدینگ دانش بنیان لیدکو می باشد.                                                                                                                                                                                                          با عنایت به پتانسیل‌های بالفعل و بالقوه موجود در گروه شرکت‌های گسترش صنعت علوم زیستی (لیدکو) و با توجه به تأسیس صندوق توسعه و فناوری های نوین لیدکو و به منظور برقراری ارتباط مستقیم و موثر با مراکز علمی- پژوهشی و ارائه خدمات فنی و تخصصی به مراجع ذیربط، با همکاری دپارتمان روابط عمومی اقدامات گسترده‌ای برای تعامل با مجموعه‌های هم راستا با اهداف لیدکو صورت می¬پذیرد که این اقدامات شامل موارد ذیل می باشد

  • همکاری با پارک‌های علن و فناوری و دانش.
  • همکاری با معاونت علمی و فناوری، ریاست جمهوری
  • شرکت در رویدادهای استارتاپی، نمایندگی‌های نمایش و جشنواره

 

متخصصین واحد توسعه طرح‌های هلدینگ دانش بنیان لیدکو پروژه‌هایی که از دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های خصوصی و یا افراد صاحب ایده برتر به این مجموعه ارسال می‌گردد را مورد بررسی‌های دقیق و تخصصی قرار می‌دهند.
این بررسی‌ها شامل تمامی ابعاد فنی و اقتصادی طرح‌ها می‌باشند. پس از آن و در پی جلسات متعدد با صاحبان دانش فنی، تصمیم برای ارائه طرح جهت سرمایه‌گذاری اتخاذ می‌گردد. شایان ذکر است که پیگیری مکاتبات و طرح‌های ارائه شده تا حصول نتیجه و انعقاد قرارداد نیز در دستور کار این واحد قرار دارد.

لازم به ذکر است این واحد برای انجام کارهای تخصصی از متخصصین خبره ایی در زمینه های علمی مختلف بر مبنای طرح ارائه شده استفاده می‌کند.

اگر شما صاحب ایده هستید کافی است چند دقیقه ایی با هر یک از اعضای دپارتمان توسعه طرح، مشورت کنید تا رویه ورود طرح شما برای سرمایه گذاری هموار گردد.