اخبار

هلدینگ دانش بنیان لیدکو

آخرین مطالب سایت

حضور هلدینگ لیدکو در رویداد یکشنبه های صادراتی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

رویداد یکشنبه های صادراتی در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور جمعی از شرکت های دانش بنیان و هیئت تجاری از کشور قزاقستان برگزار شد. هدف هیئت اعزامی از سفر به ایران و حضور در این رویداد آشنایی با محصولات و توانمندی های شرکتهای دانش بنیان ایرانی بود. در آغاز رویداد، دکتر مرضیه شاوردی، مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی با تشریح زیست بوم فناوری در ایران، بیان نمودند که نهادهای مختلفی از دانشگاه ها، مراکز رشد، شتابدهنده ها، شرکت های فناور و نوآور و شرکت های بزرگ در اکوسیستم نوآوری ایران دارای نقش اساسی هستند و در ادامه به معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی از جمله تسهیلات، ضمانت نامه، خدمات توانمندسازی و سرمایه گذاری پرداختند.

پس از آن جناب آقای قدمگاهی سرپرست محترم دفتر توسعه کسب و کار بین الملل در مورد اهداف و برنامه های این دفتر توضیحاتی ایراد نمودند. از جمله این خدمات میتوان به رشد و توسعه صادرات کالا و خدمات دانش بنیان که خود مستلزم شناسایی ظرفیت شرکت های فناور داخلی و بازارهای بین المللی اشاره کرد. سپس آقای فغانی سرکنسول ایران در آلماتی قزاقستان در مورد راهکارهای تأمین ارتباط موثر و هدفنمد بین دو کشور از طریق شناخت بازار سخنرانی کردند و خواستار گسترش ارتباطات در زمینه هایی از قبیل معدن، کشاورزی، الکترونیک، صنایع تولیدی و صنعتی، حمل و نقل و همچنین گردشگری با توجه به تاریخ مشترک دو کشور شدند. همچنین آقای دکتر وحید کیانی رئیس اداره تسهیل فناوری و توسعه اقتصاد دانشبنیان وزارت امور خارجه بیان کردند که با توجه به وجود پتانسیل ها و زیرساختهای ارزشمند ارتباطی مشترک استان گلستان با کشور قزاقستان از جمله خطوط ریلی ایران- ترکمنستان -قزاقستان به عنوان یکی از کریدورهای ارتباطی که از مرز اینچه برون میگذرد، خط هوایی مستقیم گرگان-آکتائو، شبکه حمل و نقل دریایی، فعالیت سرکنسولگری قزاقستان در گرگان به عنوان دومین شهر بعد از تهران و سکونت بیش از ۱۰ هزار قزاق در استان گلستان، پارک علم و فناوری گلستان بعنوان هاب ارتباط در توسعه تعاملات فناورانه و نوآورانه با کشور قزاقستان برگزیده شده است.

در بخش بعدی این رویداد هیئت اعزامی از کشور قزاقستان از دستاورهای شرکت های دانش بنیان کشورمان بازدید کردند و در این راستا هلدینگ دانش بنیان گسترش صنعت علوم زیستی (لیدکو) با حضور در این رویداد ضمن آشنا ساختن بازدیدکنندگان با خدمات و شرکت های زیرمجموعه نسبت به توسعه شبکه ارتباطات خود اقدام کرد و در خلال این تعاملات، ضمن رایزنی با هیئت تجاری راهکارهایی جهت صادرات و توسعه سبد محصولات خود در قزاقستان را مورد بررسی قرار داد.

تماس با ما

  • dummyتهران، بلوار میرداماد، خیابان شمس تبریزی شمالی، کوچه شهیدان عابدی، پلاک 9، طبقه اول

  • dummy۰۲۱۲۲۹۰۹۵۹۰-۴

  • dummy۰۲۱۲۲۹۰۹۵۹۷

  • dummyشنبه تا چهارشنبه: ۰۸:۰۰ - ۱۶:۰۰ - پنجشنبه : ۰۸:۰۰ - ۱۲:۰۰

  • dummy info@lidco.ir


ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید...


امروز: 19 - همه بازدیدها: 394596


All Rights Reserved for Lidco Holding ، © 2022